Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 2 6 8
Ankara Hava Durumu
Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Siz ve Sevdikleriniz için Dini Düğün organizasyonu...

Ankara’da İslami Düğün Nasıl Yapılır?

Son yılların popüler düğün türleri arasında bulunan İslami düğünler, birçok evlilik arifesindeki çiftin hayallerini süslemektedir. İslami düğün organizasyonları hakkında bilgi almak isterseniz firmamız ile görüşmenizi öneririz. Bu yazımızda Ankara Organizasyon firmasına yönelik İslami düğün yapmak isteyen çiftler için gerekli bilgileri vereceğiz.

İslami Düğün nedir?

Yüce dinimiz İslam’ın izin verdiği ölçülerde yapılan düğünler, genel olarak İslami düğün ismiyle bilinmektedir.

Ankara’da İslami düğün nasıl yapılır?

Ankara’da evlenecek olan çiftler bizim gibi organizasyon işi ile uğraşan firmalar yardımı ile düğünlerini İslami ölçülere göre yapabilirler. Uzunca bir süredir piyasada aktif olarak görev yapan uzman ekibimiz sizlere düğün, sünnet ve diğer özel günlerde yalnız bırakmamaktadır. İşini oldukça iyi bir şekilde yapan ekip üyelerimiz sayesinde Ankara ilinde İslami bir düğün yapmanız oldukça kolay olmaktadır.

İslam Usullere göre yapılan düğünlerin özellikleri nelerdir?

– Kadın ve Erkek misafirlere özel olarak ayrılan alanlar: İslami usullere göre yapılan düğünlerde erkek ve kadın misafirler ayrı olarak toplanmaktadır. Bu türde bir organizasyonu kendi imkânları ile yapma kararı alan çiftler, kadın ve erkek misafirlerin oturacağı yerleri düğün öncesine ayırmalıdır.

– Düğünde Yemek Dağıtmak: Ülkemizde yapılan düğünlerde yemek dağıtma işlemi olmazsa olmaz diyebileceğimiz durumlar arasında bulunmaktadır. Bu gelenek aynı zamanda ehlisünnet inancının gereklerinden biri olmaktadır.

İslami düğün hakkında daha fazla bilgi almak için çeşitli Ankara Organizasyon firmamız ile görüşerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kırkağaç Kavunu müthiş

Meyveler arasında Kavun her zaman farkını hissettirmiştir.

Özellikle yaz mevsimin vazgeçilmez meyvesi olan kavun, hem serinletici özelliği, hem lezzeti hem de sağlık açısından taşıdığı özellikleriyle dikkat çekmektedir.
Kavun denilince ülkemizin en meşhur ve bilineni Kırkağaç Kavunu olarak göze çarpmaktadır.
Kırkağaç Kavunu Kışlık kavun olarak da bilinmektedir.

Kırkağaç’ta çiftçiler (üreticiler) tarafından Nisan – Ağustos ayları arasında üretilen Kırkağaç Kavunu , hemen tüketilebildiği gibi depolarda askılarda muhafaza edilerek Şubat –Mart aylarına kadar saklanabilmektedir.
Alınan kavunların gerçek Kırkağaç Kavunu olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Kırkağaç Kavunu 2009 yılından bu yana Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen Coğrafi İşaret etiketiyle koruma altına alınmıştır.

www.kirkagackavunu.com.tr ‘de tüketicilerin gerçek Kırkağaç Kavununa rahatlıkla ulaşabilmeleri için kurulan online kavun satış sitedisir.

Organizasyon

Dünkü organizyon çok hoştu.Önce Kuran dinletisi.Gerçekten mest eden bir tilavet.Elhamdülillah.Çok şükür.Rabbim böyle ortamlardan ayırmasın bizleri.Gelin ve damat çok şirinlerdi.En mutlu günleriydi sonuçta hep gülünçtü yüzleri.Allah nazarlardan korusun.Allah mutluluklarını iki cihanda da sürdürsün.
Solistte bir harikaydı.Sesiyle güzel bir sunum yaptı doğrusu.Sonra semazenler geldi müthiş bir şov yaptılar alışılagelmiş ama yine de her gördüğümde etkiler beni.Çünkü bize Mevlana hazretlerinden mirastır semazen.
Genel anlamda çok güzel bir düğün oldu.İsa bey ‘in şiiri de ayrı bir hava kattı düğüne.Hoştu.Tam anlamıyla dini düğün nasıl yapılır sorusunun cevabıydı resmen.Evet onlar evlerine huzur ile gittiler bence.Çünkü Rablerinin ismiyle başlayıp yine Rabblerinin ismiyle kapattılar düğünü.İçleri huzurla dolu olduğu gözlerinden belliydi.Anne ve babalar da öyleydi.Çünkü evlatlarının Mürvetlerinin görmek nasip olmuştu.Çok güzel bir duygudur onlar için tabi.Yüzleri hep güleçti.
Hocamızın dualarıyla ayrı bir atmosfer daha oluştu.Hep beraber aynı dualara amin dedik ayağa kalkarak.Çok güzeldi o an .Görülmeye değer bir atmosferdi.Herkesin ayakta olarak aynı duaya amin demesi,aynı ALLAH’A inandığımızın bir göstergesi,belgesiydi adeta.Benim için çok güzel bir organizasyondu.Oratmın kalabalık olmasıda çok hoştu.Sevilen bir çiftti gelin ve damat belliydi.Salonda bir tek boş yer yoktu.Gelinin en son çiçek atma olayı da çok iyiydi.Arkadaşalrı arasında iyibir espri oldu.Damadı da boş bırakmadılar tabi.Alıp oynattılarbir güze.Ee damat sonuçta heşeye katlanmak zorunda sonuçta. 

Hayaller ve hayatlar

Hepimizin kendine göre hayali vardır.Hemde sınırları olmayan hayaller.Kiminin iş,kiminin eş,kiminin ev,kiminin araba vs.Hayal ucu bucağı olmayan sınırsız ve insana zevk veren harika bir duygudur.Bazen iyiki hayaller var diyorum.Çünkü hayallerle hayat arasında kocaman farklar var.Çünkü çoğu zaman hayal ettiklerimizi yaşayamıyoruz.
Bu acıda olsa bir gerçek.Güzel olan herşeyi istiyoruz .Mesela hafta sınu kaçamak yapıp dostlarla beraber olmak bile bir hayaldir.Ama olur ki babanız izin vermez .Veya uzun zamandır görmediğiniz bir akrabanızı görmek için aylar önceden sözleşmişsinizdir ama o gün geldiğinde bir aksilik çıkar veherşeyin nasip olduğunu idrak etmeye başlarsınız.
Ya işte hayatla hayaller arasında uçurumlar vardırÇünkü hayat gerçekleri hiç ummadığınız koyuverir önünüze.Mesela eğlenmek isteseniz anında .Büyük hoparlör eşliğinde.İçiniz coşsa o an ama isreğiniz gerçeklemediği an sakın kopmayın hayattan.Küçük şeylerle mutlu olmayı başarmamız lazım.Yoksa her istediğimizi elde etmek mümkün olmayacağı için küçük şeylerle çok sevinerek kendimizi ödüllendirebiliriz.
Çünkü insan her istediğine kavuşamaz.Mesela çok mu şarkı dinlemek istedin yüksek sesle . Olmadı mı? Tak kulaklıklarını kulağına.Kendi dünyandakendi kendini mutlu et bence.Küçük şeylerle mutlu olursak eğer hayallerimiz gerçekleşmediğinde çok fazla üzülmeye gerek kalmayacaktır zaten.İnsan kendine verilene kanaat etmeli.Kanaat etmeli ki mutlu olabilsin.Hayat doğruları çarptıkça suratına o ben zaten küçük şeylerle mutluyum derse sorunları büyümeyeceği kanaatindeyim.

Düğün Fotoğrafçısı

Saç, makyaj, kıyafet hazırlığı,  pasta, davetlilerin gelişi gidişi gibi pek çok önemli hazırlık sonrasında düğün saatinin gelip çatması ile beraber bir ömür boyu sürecek olan mutluluklarını tüm sevdikleri ile paylaşır. Çiftin ömrü boyunca bir kez yaşayacağı ve tek bir defa da yaşanması arzu edilen düğünlerden geriye özel ve güzel fotoğraflar kalması ve yıllar boyunca da bu fotoğraflara bakıldığında düğün gününün mutluluğunun yaşanması, özel bir düğün fotoğrafçısı tutulması ile olanaklı olmaktadır. Düğünden haftalar ve hatta aylar öncesinden başlanan bu heyecenlı hazırlık döneminin nasıl atlatılacağı düşünülürken haftaların hızlı bir şekilde geçmesi ile beraber düğün günü gelir çatar. Dünya evine girecek çiftin ne olduğunu anlamasına bile fırsat kalmadan gerçekleşen düğün hazırlıkları ve düğünlerde fotoğraf çekilmesi için bir profesyonel ile anlaşmak, bütün bu telaş içerisinde fotoğraf çekimi gibi son derece önemli bir uğraşın düşünülmemesine neden olacaktır.

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı                     

Ciddi anlamda profesyonel olarak bu işi gerçekleştiren bir düğün fotoğrafçısı için çiftin, birkaç yüz liradan başlayan ve birkaç bin liraya kadar çıkabilen bir bütçeyi gözden çılarması gerekir. Fotoğrafçılık fiyatlarının bu değişimi, fotoğrafçısının sunduğu paketlerin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Düğün fotoğrafçılığı hizmetinde müşterilere birçok farklı paket tercihi sunulmakta, bu paketlerle fotoğraf çekiminin ne kadar süreceği ve kaç poz çekileceği dahi çekim öncesinde konuşulmaktadır.. Birkaç saat devam eden ve hemen hemen 1000 fotoğrafın çekildiği ekonomik paketler bulunduğu gibi, kesenin ağzını daha da fazla açan çiftler için süre kısıtlaması olmadan tam gün devam eden ve binlerce fotoğrafın yer aldığı VIP düğün paketleri de bulunuyor. İzmir düğün fotoğrafçsı olarak tüm bu hizmetleri size sunmaktayız. Ayrıca son zamanlarda trend haline gelen save the date düğün çekimleri ile de hizmetinizdeyiz. save the date düğün çekimleri için yaratıcı ve farklı fikirleriniz varsa İzmir düğün fotoğrafçısı ile paylaşabilirsiniz.

İstediğiniz Ebatta Albüm Seçenekleri

Evlenecek çiftlere büyük boy aile albümleri basmanın beraberinde özel tablolar ve afişler de yapabilen fotoğraf stüdyolar tüm bunların yanı sıra isteyen çiftler için özel sinevizyon gösterileri de hazırlamaktadır.

 

Nişan Organizasyonu Ankara

Mutluluklarını tüm sevdikleriyle paylaşmak isteyen gelin ve damat adayı, düğün öncesinde görkemli bir nişan töreni düzenleyerek, bu mutlu günlerinde herkesin güzel vakit geçirmesini dilerler. İsabet organizasyon olarak, nişan organizasyonu Ankara firmamız sizlere unutamayacağınız bir organizasyon hizmeti vermeye hazırdır. Tüm Türkiye genelinde hizmet veren firmamız, Ankara ve çevresinde davet edildiği nişan organizasyonlarında ve diğer illerdeki nişan merasimlerinde, çiftlerin mutluluklarını paylaştıkları özel günlerinde harika organizasyonlara imza atmıştır. İşinde uzman, deneyimli çalışma arkadaşlarımız ile müşterilerimize, ekip ve ekipman hizmeti kiralama ve A’dan Z’ye çeşitli organizasyon ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Nişan organizasyonu Ankara firması olarak, nişan törenlerini açık hava ve kapalı mekanda kutlamak isteyenlere çok özel nişan paketleri hazırladık. Bu hazır nişan organizasyonu paketlerinin yanı sıra, talepleriniz ve hayalleriniz doğrultusunda da sizlere özel nişan organizasyonu paketleri hazırlamaktayız. İslami nişan organizasyonlarında ilahi ve tasavvuf ekibi, mehteran takımı, semazen gösterisi gibi çeşitli gösteri gruplarımız davetlilere çok özel anlar yaşatmaktadır. Sizler de bu profesyonel gösteri gruplarımızı ayrı olarak kiralayabileceğiniz gibi, size özel bir organizasyon gerçekleştirmemiz için de bizimle iletişime geçebilir ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Sünnet Organizasyonu Ankara

İsabet organizasyon olarak, en mutlu günlerinizde sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Tüm Türkiye genelinde hizmet veren sünnet organizasyonu Ankara firmamız, davet edildiği her organizasyonda çok başarılı işlere imza atmıştır.  Sünnet düğünü hazır paketlerimiz, bir sünnet düğünü töreninin başından sonuna kadar olması gereken her şeyi barındırmaktadır. Tüm ekipmanlarımız ile gelerek, bu özel günlerinizde sizlerin ve davetlilerinizin eğleneceği, deneyimli çalışanlarımız ile unutulmaz organizasyon gerçekleştirmekteyiz. Mehteran takımı ve semazen ekibi kiralama hizmetimizin yanı sıra, sünnet tahtı ve yeni çeri askeri hizmetimiz de sünnet paketlerimizde mevcuttur. Bunun yanı sıra, palyaço ve animasyon gruplarımız, ilahi ve şiir dinletisi ekibimiz sizlerin hizmetindedir. Tüm bu hizmetlerimizden ayrı ayrı olarak faydalanabileceğiniz gibi, kendinize özel bir sünnet düğünü paketi de talep edebilirsiniz.

Sünnet organizasyonu Ankara firmamız, dini sünnet düğünlerinde geleneklerimizi yaşatan çok hoş bir merasim gerçekleştirmenizi sağlıyor. İlahi ve tasavvuf gruplarımız, bu özel günde size ve misafirlerinize hoş dakikalar yaşatacaktır. Bizimle iletişime geçerek, kusursuz bir sünnet düğünü organizasyonu hizmeti alabilirsiniz.

Mehter Takımı Ankara

Osmanlının dinmeyen sesi Ankara mehter takımı olarak, Ankara’da ki düğün, açılış, festival, sünnet töreni ve diğer organizasyonlarda sizlere atalarınızın coşkusunu en derinden hissettirmek amacıyla düzenlediğiniz etkinliklerde bu mirası sizlerle buluşturuyoruz. Osmanlı’nın bu eşsiz mirasını yeniden yaşatan Ankara mehteran kadromuz, bu güne kadar katıldığı tüm organizasyonlarda seyredenlerin coşkusunu ve heyecanını paylaşmıştır. Son yıllarda dini düğünlerde de mehter takımı kiralama Ankara ekibimiz gösteriler düzenlemektedir. Deneyimli ve profesyonel mehter kadromuzla ve orijinal yeniçeri kıyafetleri ile özel günlerinizde konuklarınıza eşsiz dakikalar sunuyoruz.

Organizasyon firmamızın verdiği hizmetlerden biri olan mehter gösterisi Ankara ekibi, Türkiye’nin diğer illerinden gelen davetlere de katılmaktadır. Tüm Türkiye’de hizmet veren mehter takımımız, yılların deneyimiyle size ve sevdiklerinize sundukları gösterilerle birlikte unutulmaz anlar yaşatmayı ilke edinmiştir. Mehteran ekibi kiralayarak organizasyonlarınızda konuklarınıza harika bir şölen yaşatabilirsiniz. Organizasyon firmamızdan talebiniz doğrultusunda daha renkli ve farklı bir sünnet töreni için özel olarak tasarlanan sünnet tahtı, mehter marşı, orijinal yeniçeri kostümlü ekibimiz dışında; sahne, ses sistemi, fotoğraf çekimi, ışıklandırma ve diğer tüm isteklerinizi firmamız bünyesinde sizlere sunmaktayız. Organizasyon firmamız adına çalışan uzman ve deneyimli ekibimiz, tüm organizasyonlarınızda sorunsuz bir hizmet vermektedir. Mehter takımı Ankara ekibimizin etkinliklerinize renk vermesi için bizimle iletişime geçebilir ve diğer tüm taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz. Özel günlerinize coşku katan mehter takımımızla hizmetinizdeyiz.

ankara-mehter-takimi

Ankara Semazen: “Harem’de Hayat Nasıl Yürüyordu?”

Harem’de hayat denilince, haremdeki insanların yemeleri, içmeleri, giyinmeleri ve en önemlisi de Padişah’ın ailesi ile halvet olması akla gelir. Halvet, kelime anlamı itibariyle yalnız kalmak ve baş başa olmak manalarını ifade etmektedir. Harem’de halvet veya halvet-i hümâyün ise, Harem’de yaşayan kadınların serbest ve meşru bir şekilde Harem’in bahçelerinde veya mesire yerlerinde eğlenmelerine denmektedir.

Kapalı havalarda Padişah, kadınları, ikballeri, sultânları yani kız çocukları ve oğulları ile görüşmek isterse, onları dairesine çağırtır, konuşur ver görüşürdü. Padişahın sadece kendi aile efrâdı ile yaptığı bu toplantıya muhtasar halvet denmekteydi.

Burada bir de Has Bahçe’de yapılan halvetlerden kısaca bahsetmek gerekecektir. Zira tamamen bir aile toplantısı ve aile halkı ile muâşeret ve sohbet toplantıları demek olan halveti, sanki haremin bahçelerinde düzenlenen ahlaksız alemler gibi takdim etmek isteyen insanlar bulunmaktadır.

Hür bir kadın ile mahrem kadınlar ve câriyelerin avret mahallerinin farklı olması, fıkıh kitaplarında câriyelerin kol, ayak, yüz ve başlarına efendilerinin bakabilmesi şeklindeki hükmün yer alması, meseleyi bilmeyen çevreler tarafından akıl almaz şekilde tahrif edilmiştir.

İşte bu ve benzeri çarpıtmalarla, Padişahların harem’deki ailesi ve ailesine hizmet eden câriyelerle bahçelerde veya harem’in uygun yerlerinde yaptığı halvet adı verilen toplantılar ve aile beraberlikleri, maalesef akla hayale gelmeyecek sahnelerle anlatılmak istenmiştir.

Bütün bu çarpıtmaların karşısında özellikle has bahçelerde yapılan bir halveti ve hazırlıklarını özetlemek istiyoruz:

Padişah, halvet yapılacağını bir hatt-ı hümâyün ile yetkililere bildirir ve ailenin rahatsız edilmemesini emrederdi. Has Bahçe’nin bazı yerlerinde mahremiyete riâyet maksadıyla halvet sokakları ve halvet perdeleri bulunurdu. Halvet günü üçüncü avlu, tamamen boşaltılır; bahçenin dışarıdan görülebilecek yerleri halvet bezleriyle örtülürdü.

Ankara’da İslami Organizasyonlar, Dini Düğün Organizasyonu

Ankara Semazen İletişim;

0535 305 78 35

Ses sistemi, sahne, ışık kiralama

Açılış, konser, tiyatro, gösteri, düğün, nişan ve sünnet gibi bir çok etkinliğin en önemli unsurlarından bir tanesi ses sistemidir.  sahne alacak ekibin, konuşma yapacak misafirin net bir ses sisteminden çıkan billur gibi sese kulak vermeleri daha bir keyifli olacaktır. Etkinliklerde sahne ve ışık ta ayrı bir önem kazanmaktadır.

Sahne ve ışık hizmetlerini, profesyonel firmalar üzerinden almak, deneyimli ve bu alanda hizmet veren ses sistemi sahne, ışık kiralama şirketlerinden almak daha doğrudur.

Gitmiş olduğunuz bir çok programda siz de tanık olmuşsunuzdur. Eğer ses sistemi güzel ve kaliteli değilse, tabir yerindeyse kulağımızı tırmalayan bir ses varsa, orada durmak bile istemeyiz. Tüm hazırlıklar yapılmış, her şey mükemmel görünüyor ama ses sistemi rezaletse o programdan kimse keyif almaz.

Ama tam tersini düşünün, her şeyin mükemmel olduğu bir ortam da, sahne sistemi harika görünüyor, rengarenk ışıklar ve aydınlık bir ışık sistemi size dokunuyor ve pırıl pırıl oldukça net bir ses hoparlörlerden yankılanıyorsa, bir anda müziğin ritmine kendinizi bırakırsınız.

Türkiye’nin bir çok yerinde ses sistemi kiralama hizmeti yapıldığı gibi İzmirde de bu alanda hizmet veren İZMİR ANİMASYON ORGANİZASYON şirketi izmir ses sistemi kiralama alanında profesyonel kadrosuyla 12 yıldır hizmet vermektedir.

İZMİR SES SİSTEMİ KİRALAMA >>>> 0535 305 78 35 – 0532 227 63 15