Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
5 6 7 8
Ankara Hava Durumu
Ağustos 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Siz ve Sevdikleriniz için Dini Düğün organizasyonu...

Hayaller ve hayatlar

Hepimizin kendine göre hayali vardır.Hemde sınırları olmayan hayaller.Kiminin iş,kiminin eş,kiminin ev,kiminin araba vs.Hayal ucu bucağı olmayan sınırsız ve insana zevk veren harika bir duygudur.Bazen iyiki hayaller var diyorum.Çünkü hayallerle hayat arasında kocaman farklar var.Çünkü çoğu zaman hayal ettiklerimizi yaşayamıyoruz.
Bu acıda olsa bir gerçek.Güzel olan herşeyi istiyoruz .Mesela hafta sınu kaçamak yapıp dostlarla beraber olmak bile bir hayaldir.Ama olur ki babanız izin vermez .Veya uzun zamandır görmediğiniz bir akrabanızı görmek için aylar önceden sözleşmişsinizdir ama o gün geldiğinde bir aksilik çıkar veherşeyin nasip olduğunu idrak etmeye başlarsınız.
Ya işte hayatla hayaller arasında uçurumlar vardırÇünkü hayat gerçekleri hiç ummadığınız koyuverir önünüze.Mesela eğlenmek isteseniz anında .Büyük hoparlör eşliğinde.İçiniz coşsa o an ama isreğiniz gerçeklemediği an sakın kopmayın hayattan.Küçük şeylerle mutlu olmayı başarmamız lazım.Yoksa her istediğimizi elde etmek mümkün olmayacağı için küçük şeylerle çok sevinerek kendimizi ödüllendirebiliriz.
Çünkü insan her istediğine kavuşamaz.Mesela çok mu şarkı dinlemek istedin yüksek sesle . Olmadı mı? Tak kulaklıklarını kulağına.Kendi dünyandakendi kendini mutlu et bence.Küçük şeylerle mutlu olursak eğer hayallerimiz gerçekleşmediğinde çok fazla üzülmeye gerek kalmayacaktır zaten.İnsan kendine verilene kanaat etmeli.Kanaat etmeli ki mutlu olabilsin.Hayat doğruları çarptıkça suratına o ben zaten küçük şeylerle mutluyum derse sorunları büyümeyeceği kanaatindeyim.

Yorum Ekle